Natječaj za posao: Medicinska sestra, zubotehnički laborant

Na temelju članka 20a. Zakona o radu (Službene novine FBiH br.: 26/16, 89/18 i 44/22), članka 22. Zakona o radu (Narodne novine ŽZH, broj: 11/17), članka 29. Statuta JU Dom zdravlja Ljubuški na koji je Skupština ŽZH dala suglasnost (Narodne novine ŽZH br.: 11/24), članaka 2., 4., 5., 6., 7., 10.,15.,18.,19. i 21. Pravilnika o upošljavanju u javno zdravstvenim ustanovama u Županiji Zapadnohercegovačkoj (Narodne novine ŽZH, broj: 13/23, 4/24), članaka 9. i 9a. Pravilnika o radu JU Dom zdravlja Ljubuški, broj: 647/2024 od 19. lipnja 2024. godine, članaka 13., 14., 19. i 39. Pravilnika o unutarnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta Doma zdravlja Ljubuški, broj: 564/23 od 7. lipnja 2023. godine, Obavijesti Ministarstvu zdravstva, rada i socijalne skrbi ŽZH o upošljavanjima na određeno radno vrijeme u Domu zdravlja Ljubuški, broj: 263/2024 od 05. ožujka 2024. godine, Odluke ravnatelja o prijemu radnika u radni odnos na određeno vrijeme, broj: 724/24, od: 15. srpnja 2024. godine, Javna ustanova Dom zdravlja Ljubuški raspisuje sljedeći:

                                                     JAVNI NATJEČAJ

                           za prijem radnika u radni odnos na određeno vrijeme

                                       u Javnoj ustanovi Dom zdravlja Ljubuški

  1. Medicinska sestra – tehničar u Odjelu obiteljske medicine s patronažom – 1 (jedan) izvršitelj;
  2. Zubotehnički laborant u Odjelu zubozdravstvene zaštite – 1 (jedan) izvršitelj;

Naziv, sjedište i internet adresa poslodavca:

Javna ustanova Dom zdravlja Ljubuški

Dr. Ante Vukšića 3, 88320 Ljubuški

www.dzljubuski.com

Radni odnos zasniva se na određeno vrijeme do povratka djelatnika s bolovanja za radno mjesto pod točkom 1. Javnog natječaja te povratka djelatnika s porodiljnog dopusta za radno mjesto pod točkom 2. Javnog natječaja, a najduže na 1 (jednu) godinu nakon prijema po raspisanom javnom oglasu.

Uvjeti za prijem:

Za prijem u radni odnos kandidati moraju ispunjavati sljedeće opće uvjete:

 – da je državljanin BiH (dostaviti Uvjerenje o državljanstvu, ne starije od 6 mjeseci);

 – da je stariji od 18 godina (dostaviti Izvod iz matične knjige rođenih);

 – da nije otpuštan iz državne službe, kao rezultat disciplinske mjere na bilo kojoj razini vlasti BiH, u periodu od 3 (tri) godine prije objave natječaja (dostaviti ovjerenu izjavu);

 – Uvjerenje o nekažnjavanju (dostaviti uvjerenje od nadležne policijske uprave, ne starije od tri mjeseca);

  – da nije obuhvaćen odredbom čl.  IX. Ustava BiH (dostaviti ovjerenu izjavu).

Pored općih uvjeta predviđenih zakonom, kandidat mora ispunjavati i sljedeće posebne uvjete:

Za radno mjesto pod točkom 1. Javnog natječaja:

– SSS, IV stupanj, završena medicinska škola, opći smjer (dostaviti svjedodžbu o završnom ispitu),

– položen stručni ispit (dostaviti Uvjerenje o položenom stručnom ispitu),

Opis poslova:

Obavlja poslove medicinske sestre/tehničara u Odjelu obiteljske medicine s patronažom Doma zdravlja Ljubuški svakim radnim danom od ponedjeljka do petka u vremenskom razdoblju od 07:00h do 15:00h u prvoj smjeni i od 14:00h do 22:00h u drugoj smjeni, a po potrebi radi i tijekom vikenda, blagdana i ostalih neradnih dana u prvoj smjeni (07:00h – 15:00h) u Intervenciji/Previjalištu Odjela obiteljske medicine.

–  Obavlja prijem zdravstvenih iskaznica od bolesnika,

–  Obavlja  trijažu bolesnika po hitnosti,

–  Pronalazi i otvara zdravstvene kartone i odlaže ih u kartoteku,

–  Popunjava potrebnim podacima uvjerenja i druge medicinske obrasce,

–  Obavlja pripremu radnoga stola liječnika,

–  Obavlja naplatu usluga i ispunjava obračunske listiće za naplatu izvršenih usluga,

–  Obavlja predaju gotovinskih sredstava u blagajnu Doma zdravlja,

–  Daje informacije i priprema bolesnika za pregled,

–  Asistira liječniku prilikom intervencije,

–  Obavlja poslove pripreme terapije za aplikaciju i ordinira terapiju po preporuci nadležnog liječnika (subkutano, intramuskularno i intravenozno), aplicira inhalatornu i oksigenoterapiju,

–  Obavlja kateterizaciju, klistiranje, imobilizaciju, ispiranje uha i previjanje,

–  Obavlja EKG – snimanje,

–  Odgovara za sterilnost instrumenata, kao i inventar i opremu koja se koristi pri radu,

–  Sudjeluje u reanimaciji bolesnika,

–  Izrađuje dnevna i mjesečna izvješća,

–  Obavlja i druge poslove po nalogu voditelja službe i glavne sestre.

Za radno mjesto pod točkom 2. Javnog natječaja:

–  SSS, IV stupanj, srednja medicinska škola – smjer zubni tehničar (dostaviti svjedodžbu o završnom ispitu),

–  Položen stručni ispit (dostaviti Uvjerenje o položenom stručnom ispitu).

Obavlja poslove Zubotehničkog laboranta u Odjelu zubozdravsvtene zaštite svakim danom u vremenskom razdoblju od 07:00h do 15:00h.

–  Zaprima otiske sa urednim nalogom iz ordinacije i izlijeva iste,

–  Pravi indirid i kašike, voštane šablone i šahtive šablone od šelora,

–  Vrši modele u okludatore i astikulatore,

–  Postavlja zube za parcijalne i totalne proteze,

–  Vrši model i ulaganje proteze,

–  Vrši polimerizaciju, čišćenje, obradu i poliranje proteza,

–  Vrši reparature proteza i kukica,

–  Izrađuje sve vrste navlaka i krunica na prepar. zubima

–  Modelira, nadograđuje, ulaže, izlijeva u metalu jednokomandne mostove i krunice,

–  Vodi radni nalog dobiven od liječnika i obračunava utrošak materijala po bolesniku,

–  Vodi svu ostalu potrebitu dokumentaciju,

–  Brine se o čuvanju i održavanju instrumenata i uređaja,

–  Vodi i druge poslove po nalogu voditelja odjela i ravnatelja,

Uz vlastoručno potpisanu Prijavu na Javni natječaj te dostavljanje svih gore navedenih dokaza o ispunjavanju općih i posebnih uvjeta Javnog natječaja, koji moraju biti dostavljeni kao originali ili ovjerene kopije, kandidati su dužni dostaviti i kratki životopis.

JU Dom zdravlja Ljubuški nije u obvezi vraćati dokumentaciju koja se predaje uz prijavu na natječaj.

Prijave sa svom potrebnom dokumentacijom i dokazima o ispunjavanju gore navedenih uvjeta kandidati su dužni dostaviti u roku od 15 (petnaest) dana od dana objave u dnevnim novinama, putem pošte ili izravno na protokol JU Dom zdravlja Ljubuški, u zatvorenoj koverti, na adresu: JU Dom zdravlja Ljubuški, Dr.  Ante Vukšića 3, 88320 Ljubuški (Na koverti je potrebno navesti: IME, PREZIME I ADRESU KANDIDATA te obavezno naznaku: „PRIJAVA NA JAVNI NATJEČAJ ZA PRIJEM RADNIKA U RADNI ODNOS NA ODREĐENO VRIJEME U JU DOM ZDRAVLJA LJUBUŠKI, NA RADNO MJESTO POD REDNIM BROJEM ___., NE OTVARAJ – OTVARA POVJERENSTVO.”

Cjeloviti tekst Javnog natječaja će biti objavljen na internet stranici JU Dom zdravlja Ljubuški www.dzljubuski.com i internet stranici Službe za zapošljavanje Županije Zapadnohercegovačke, a Obavijest o Javnom natječaju će biti objavljena u Dnevnom listu BiH.

Povjerenstvo za provođenje Javnog natječaja će pismenim putem obavijestiti kandidate čija dokumentacija nije ispravna da nisu na popisu kandidata među kojima se provodi izborni postupak, sa navođenjem razloga neispravnosti dokumentacije. Kandidati koji ispunjavaju uvjete Javnog natječaja će putem adrese elektroničke pošte koju su dostavili u prijavi i putem službene internet stranice JU Dom zdravlja Ljubuški, biti obaviješteni o terminu i mjestu polaganja pismenog i usmenog ispita.

Prednost u zapošljavanju imaju kandidati koji po posebnom zakonu imaju prednost u zapošljavanju. Prednost pri zapošljavanju kandidati dokazuju odgovarajućim dokumentima (uvjerenje i sl.), koje prilažu prilikom prijave na Javni natječaj, pozivajući se na poseban zakon po kojemu imaju prednost.

Poslovnik o radu Povjerenstva za provedbu Javnog natječaja će biti objavljen na web stranici JU Dom zdravlja Ljubuški www.dzljubuski.com i biti će dostupan do okončanja natječajne procedure.

Nepotpune, neuredne i neblagovremene prijave, kao i kopije tražene dokumentacije koje nisu ovjerene, neće se uzimati u razmatranje.

Kandidati koji budu izabrani, nakon provedenog Javnog natječaja dužni su prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti Liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za rad i uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (dostaviti potvrdu od nadležnog suda ne stariju od tri mjeseca).